/widgets.js";var sz=d.getElementsByTagName(s)[0];sz.parentNode.insertBefore(z,sz)}(document,"script","zb-embed-code"));
Dzień Ojca.

Dzień Ojca.

Dzisiaj przeżywamy dzień Ojca. Wszystkim Ojcom życzymy dużo miłości, mądrości, sił ido walki o czas potrzebny do bycia w relacji ze swoimi dziećmi🙂

Przy tej okazji chcemy też przypomnieć, że brak ojca w życiu dziecka powoduje bolesne konsekwencje. Niestety w obecnych czasach jest to częste zjawisko ponieważ od wielu lat mężczyźni są skoncentrowani głównie na karierze zawodowej i zarabianiu pieniędzy. W wychowaniu i edukacji dzieci na każdym etapie ich rozwoju oddają pole kobietom.

Ten fakt widać np. w przedszkolach i szkołach, gdzie mężczyzn jest jak na lekarstwo. Inaczej jest na uczelniach wyższych ale na tym etapie jest już za późno. Cała sztuka ojcostwa jest do odegrania na wcześniejszych etapach.

Mężczyźni są więc wyraźnie w tle, w sprawach związanych z zaangażowaniem się w rozwój dzieci. Myślę, że świat zacznie wyglądać zupełnie inaczej jeśli mężczyźni powrócą do swojej męskiej tożsamości i zaczną wywiązywać się ze swojej roli.
Potrzebny jest do tego na pewno wzrost świadomości.

Dzięki badaniom prowadzonych w USA wiemy na pewno, że fizyczny i emocjonalny brak ojca jest przyczyną w życiu dzieci m.in.:
– zachowań ryzykownych związanych z używkami i prawem,
– wpadania w złe towarzystwo,
– zachowań agresywnych i przemocowych wobec innych,
– kłopotów z nauką, niskich aspiracji zawodowych i edukacyjnych,
– niskiego poczucia własnej wartości i problemów emocjonalnych,
– trudności w budowaniu dobrych relacji z innymi.

Krzysztof Pawłuszko

Dodaj komentarz

Close Menu