Spotkanie z podejściem Gestalt.

Spotkanie z podejściem Gestalt.

W najbliższym czasie chciałbym zaprosić Państwa do spotkania z podejściem Gestalt. Chcę się przy tym, tam gdzie to możliwe dzielić swoim osobistym doświadczeniem poznawania tej koncepcji. Czuję, że to dobry czas ponieważ niebawem minie 10 lat od momentu kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z tą koncepcją w Krakowie.
Nie miałem wówczas zielonego pojęcia na czym polega Gestalt i o czym do mnie mówią trenerzy w trakcie spotkań. Po pierwszym treningu interpersonalnym wiedziałem jednak, że pomimo niezrozumienia do końca o co chodzi na poziomie intelektu, to na poziomie doświadczenia czułem, iż dzieje się w moim życiu wielki przełom. 
Z perspektywy lat nie zmieniła się moja perspektywa widzenia początku mojego spotkania z podejściem Gestalt. To był wielki przełom. To doświadczenie stale trwa we mnie i stale jest tak samo żywe. Jest jak żar, który nie ulega zgaszeniu. Z tego więc powodu jak sądzę płynie ciągle moja potrzeba dzielenia się i zarażania innych podejściem Gestalt.
Mam nadzieję, że będzie to dla Państwa ciekawe spotkanie na poziomie poznawczym. I być może dzięki temu zachęcę Państwa do zrobienia kolejnego kroku czyli podjęcia decyzji o wejściu w doświadczenie podejście Gestalt w formie terapii, warsztatów lub treningów rozwoju osobistego. Niekoniecznie w naszym ośrodku.
Taka jest natura nurtu Gestalt, że trzeba go doświadczyć na własnej skórze. Samo poznanie intelektualne nie wystarczy.
Jeśli w trakcie naszych spotkań z podejściem Gestalt będą mieli Państwo jakiekolwiek pytania to proszę śmiało zadawać je w komentarzach.


Krzysztof Pawłuszko

Wrocławski Ośrodek Gestalt

Dodaj komentarz

Close Menu